Духовно-екологічний центр (ДЕЦ) “Здвижин” розташований на високій горі у дубовому лісі біля села Кобаки Косівського району Івано-Франківської області на місці, де 11 жовтня 1934 року місцевому селянинові Миколі Букатчуку з’явилася Божа Мати. Це споглядання Богородиці докорінно змінило спосіб життя його і багатьох людей. Микола поставив на місці з’яви Пречистої хрест.

Минали літа і цю духовну пам’ятку нищили не лише дощі, вітри, час…. Та хрест у лісі щораз після руйнації відновлювався. Це місце стало паломницьким для багатьох людей. Сюди ідуть, щоб духовно і фізично себе вилікувати.

Косівська районна рада і райдержадміністрація підтримали ініціативу Всеукраїнського і районного товариств “Гуцульщина”, підприємства “Райагроліс” та НПП “Гуцульщина” про створення Духовно-екологічного центру християнської злагоди і любові “Здвижин” (така була перша назва с.Кобаки). Тут знаходяться пам’ятний хрест, а також збудовані: духовний Храм, капличка, статуя Матері Божої, Хресна дорога, екологічна стежка. Для відпочинку відвідувачів встановлені лавочки, альтанка-кіоск з продажу літератури.

До цього центру ведуть паломницькі та туристичні маршрути:

Автомобільний маршрут Косів-Кути-Кобаки-„Здвижин”.

Маршрут розпочинається з міста Косова, пролягає асфальтною дорогою через населені пункти Смодна, Черганівка, с-ще Кути до центру с.Кобаки (відстань – 17 км). По дорозі відкриваються чудові краєвиди на навколишні гори, за селом Черганівка вздовж автодороги, в дубовому лісі, привертають увагу сучасні туристично-відпочинкові заклади „Карпатські гори” та „Легенда Карпат”. У центрі села Кобаки, за 100 метрів до Народного дому робимо поворот ліворуч сільською дорогою. На повороті праворуч – сквер, пам’ятники відомому літератору, громадському діячу кінця 19-початку 20 ст. Марку Черемшині (Іван Юрійович Семанюк) та полеглим на фронтах Великої Вітчизняної війни; далі, в горі, знаходиться православна церква, а біля дороги пам’ятний знак, де помер М. Черемшина. Можна також відвідати родинну хату-музей цього письменника. Відтак сільською дорогою робимо поворот праворуч і піднімаємось вверх до ДЕЦу (2 км).

Автомобільно-піший маршрут Косів-Рожнів-Кобаки-„Здвижин”.

Автомобільний маршрут пролягає центральною дорогою Косів – Рожнів – Кобаки (16 км). Недоїжджаючи до центру села Кобаки, з правої сторони дороги, ми побачимо церкву Святого Миколая. Вона збудована в 1852 році і є цінною пам’яткою архітектури. Тут автомобільна зупинка. Від церкви піший маршрут сільською вуличкою вверх приведе нас до Духовно-екологічного центру.

Авто-мото-вело-кінно-піший маршрут Косів-Смодне-„Здвижин”.

Маршрут розпочинається з міста Косова, пролягає центральною дорогою Косів-Кути. В кінці села Смодна робимо поворот ліворуч до аеропорта. Проїзджаючи його, ми можемо побачити захоплюючі тренування спортсменів аероклубу „Явсон” під керівництвом п’ятиразової чемпіонки світу з аероспорту Ірини Адабаш. Від летовища сільською дорогою їдемо в село Кобаки. По маршруту можна зупинитися біля зарибнених ставків, а далі побачимо розсадник НПП „Гуцульщина”, де вирощується посадковий матеріал, зокрема дуб черешчатий і звичайний, липа дрібнолистяна, туї західна, східна і пірамідальна, кипарисовик горохоподі-бний, самшит вічнозелений, дейція, вегела, роза плетиста, ялина колюча, бірючина та ін. Далі маршрут пролягає через урочище „Дубину”, яка є улюбленим місцем відпочинку жителів навколишніх сіл, де проводяться обласні та районні туристичні зльоти, саме тут відбувались зйомки фільму „Дім літаючих кинджалів” всесвітньо відомого кінорежисера Джанг Імова. А далі, від школи, повертаємо ліворуч сільською дорогою і прямуємо до ДЕЦ „Здвижин”. Довжина маршруту 14 км.

Пішохідний маршрут Кобаки-„Здвижин”.

Маршрут розпочинається з центра села Кобаки (від Народного дому).  Пішохідною доріжкою йдемо до пам’ятника полеглим на фронтах війни, далі праворуч піднімаємось до церкви, біля дороги бачимо пам’ятний знак, де помер відомий літератор, громадський діяч кінця ХІХ – початку ХХ ст. Марко Черемшина (Іван Юрійович Семанюк). А далі сільською дорогою праворуч прямуємо до ДЕЦ „Здвижин” (довжина маршруту 2 км).

Пішохідний маршрут Смодна-„Здвижин”.

Маршрут розпочинається від центральної дороги Косів – Кути, на перехресті об’їздної дороги міста Косова. Далі сільською дорогою йдемо до центру села Смодна. По маршруту побачимо новозбудовану сучасну початкову школу, трохи дальше знаходиться пам’ятка архітектури – церква Св. Якима і Анни, далі дорогою населеного пункту піднімаємось вверх. Звідси відкриваються чудові краєвиди гір, в ясну погоду добре видно навколишні населені пункти Вербовець, Старий Косів, Косів, Черганівку, Старі Кути, Кути, Слобідку і навіть Вижницю. А далі лісовою дорогою входимо до лісового масиву. Перший ярус тут утворюють дуб звичайний, бук лісовий, смерека європейська, у вологих екотопах – вільха клейка; другий ярус – граб звичайний, липа дрібнолиста; підлісок – ліщина звичайна, бузина чорна, бузина червона, крушина ламка, калина звичайна тощо.

У трав’яному ярусі зростають: ожина шорстка, малина, квасниця звичайна, зеленчук жовтий, анемона дібровна, папороть чоловіча, горлянка повзуча, розхідник плющовидний, нечуйвітер трансільванський, купина кільчаста, купина багатоквіткова, вороняче око, копитняк європейський, печіночниця звичайна, зірочник лісовий, зірочник лапустовидний, тирлич виточниковидний, підлісник європейський, розрив-трава звичайна, ожика звичайна, веснівка звичайна, переліска багаторічна, осока лісова, трясунковидна та інші.

Тут водяться дикі тварини: кабан дикий, косуля європейська, білка, лисиця, борсук, біля 40 видів птахів, в тому числі занесені до Червоної книги України лелека чорний, підорлик малий, сич, сова довгохвоста та ін.; з плазунів – гадюка, вуж. У багатьох місцях у лісі можна побачити залишки фронтових ліній (окопів) Першої світової війни. Любуючись чудовою природою, ми лісовою дорогою входимо в Духовно-екологічний центр „Здвижин” (довжина маршруту 9 км).