«Ми йдемо щасливі, ми йдемо веселі,
Сонечко привітне нам киває вслід.
Літній табір кличе у свої оселі
Діток галасливих на смачний обід!»

З 05 червня по 18 червня 2012 року в с. Шешори на території природоохоронного відділення НПП «Гуцульщина» вже вкотре залопотіло знамено дитячого наметового оздоровчого табору «Зелений легіон» Косівського районного Центру дитячої творчості, яке зібрало до гурту більше ста маленьких і великих хлопчиків та дівчаток з ближніх сіл Косівщини, юних відчайдухів і безтурботних чомучків.

Протягом всього табору діти мали змогу не просто помилуватись гірськими краєвидами, а й дізнатись багато цікавого від своїх дорослих наставників,  збагатити досвід у різних сферах діяльності, знайти нових друзів.


Організація цікавого, змістовного дозвілля та оздоровлення дітей, створення позитивної атмосфери серед вихованців, набуття нових знань, умінь, навичок стали першочерговими  завданнями для організаторів літнього таборового відпочинку.

«…А вночі, як лише перші темні сутінки пригортали землю до своїх обіймів, іскрилось над просторами яскраве таборове багаття, довкола лунав веселий сміх і сяяли дитячі замріяні очі. Та коли ранкова прохолода, оповита сивим туманом, обіймала гірські вершини і опускалась на холодну землю, коли останні жаринки від багаття «цілували» новий день своїм теплом, прокидалось все довкола… І в цей прекрасний момент із щирою молитвою до Господа Бога приходило в душі маленьких таборовиків нове життя…»

В умовах наметового табору педагоги районного Центру дитячої творчості намагалися повніше розкрити і вивчити особистість дитини, не стримували прагнення вихованців до самостійності, а навпаки, стимулювали творчий розвиток, ініціативу та активність учасників табору, залучаючи їх до вирішення творчих завдань. Цікавими і змістовними були екскурсії і походи на річку, до водоспадів, музею Довбуша в с.Космач, хребет Росохатий тощо. Дні були насичені ігровими програмами, конкурсами, бесідами, тренінгами, змаганнями, вечірками, які змістовно організовували культорганізатори КРЦДТ, керівники гуртків, працівники НПП «Гуцульщина».

Незабутні враження залишились в дітей від знайомства та спільного проведення відпочинку з таборовиками «Школи лідерів» Долинського БДЮТ. Ми висловлюємо велику вдячність директору Королюку Василю Васильовичу та його помічникам за добре організовану роботу табору, підтримку, особисту людяність і сердечну доброту.

Попереду – життєві будні, літні канікули, довгоочікуваний відпочинок. Але в пам’яті і серці назавжди залишаться спогади про красу рідних Карпат, нічні «колискові» безсонних жабенят, безтурботні таборові дні, смачна кухня, час таборування та добрих друзів…

Вихованці та педагоги Косівського РЦДТ висловлюють щиру подяку районному відділу освіти, дирекції та працівникам НПП «Гуцульщина» за сприяння в організації роботи табору у Шешорах; Київському міському благодійному фонду «Фуд-бенк», компанії «Крафт-фудз» України за солодкі гостинці та позитивний настрій.

«Ми йдемо бадьорі, сповнені надії,
Настрій піднімають табірні пісні.
Збудуться бажання й заповітні мрії,
Виграють веселки барви чарівні…»

Матеріал підготувала Світлана Морикіт
начальник наметового табору «Зелений легіон», культорганізатор КРЦДТ

Світлини Р.Підсніжного